Alcobaca Portugalia

Alcobaca znana jest głównie z opactwa Santa Maria. Założone w 1153 roku, aby uczcić zwycięstwo nad Maurami, została finalnie ukończona w 1223 roku i jest to największy kościół w Portugalii i jeden z jej wielu zabytków architektury. Opactwo Alcobaca zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jego doskonały stan zachowania sprawia, że jest najlepszym przykładem architektury cysterskiej w Europie (ale także na kontynencie jest największym budynkiem zakonu cystersów). Zasadniczo gotycki w konstrukcji, zawiera pięć klasztorów, siedem akademików, bibliotekę i ogromną kuchnię.

Grób wewnątrz kościoła Opactwa Alcobaca jest o wiele bardziej imponujący wewnątrz niż na zewnątrz. Wiele z jego pierwotnej gotyckiej fasady zostało zmienione w XVII i XVIII wieku, pozostawiając tylko główne drzwi i rozety bez zmian. Barokowa fasada została zbudowana w 1725 roku, z dwiema niskimi wieżami oraz licznymi rzeźbami. Wewnętrzna nawa to zapierające dech w piersiach 106 m długości, z ogromnymi filarami i ściętymi kolumnami. Wokół chóru znajduje się dziewięć kaplic i ołtarz, otoczonymi ośmioma kolumnami.

Oprócz tego wybitnego budynku, małe miasteczko Alcobaca wyróżnia się też byciem ośrodkiem przemysłu porcelany i ceramiki. Istnieje wiele sklepów wokół centralnego placu, a niektóre fabryki witają odwiedzających. Dobrym pomysłem jest połączenie Alcobaca z wizytą do Batalha, 20 km na północ. Autobusy łączą oba miasta, a także możemy dojechać nimi do Nazaré, Leiria, Coimbra i Lizbony.

Site was created with Mobirise web themes